Apie grupę

Rimanto Bagdono grupė JAZZ COMFORT

 

Rimantas Bagdonas – klavišiniai, vokalas

Valerija Iljinaitė – vokalas

Igoris Švedko – klarnetas, saksofonai

Karolis Pratkus – klarnetas

Vytautas Sutkus – mušamieji

 

       Panevėžietis kompozitorius ir pianistas Rimantas Bagdonas subūrė šį kolektyvą 2002 m. Grupė dažnai koncertuoja Panevėžio džiazo klube RANDEVU, dalyvauja festivaliuose, miesto šventėse ir kituose renginiuose, inicijuoja projektus su žinomais šalies muzikais, tarp jų – Judita Leitaite, Vita Rusaityte, prof. Pranciškumi Narušiu, Viktoru Malinausku, Vytautu Labučiu, Leonidu Šinkarenka, Arvydu Joffe ir kitais.

       JAZZ COMFORT atlieka džiazo klasiką, Lotynų Amerikos muziką, balades, lyderio kompozicijas.

       Dar karjeros pradžioje R. Bagdonas pelnė įvairių prizų kaip kompozitorius, aranžuotojas ir pianistas. Jo muzika melodinga, prisodrinta etninių spalvų.

 

 

birstonas 2008

 

       Per daugiau kaip 30 kūrybinės veiklos metų R. Bagdonas vadovavo įvairioms kamerinėms džiazo grupėms, Panevėžio estradiniam ansambliui Ekranas, pučiamųjų orkestro PANEVĖŽIO GARSAS pagrindu suburtam BIGBENDUI. Pianistas koncertavo Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Kanarų salose, Afrikoje, Vietname.

       1980 m. Rimantas Bagdonas debiutavo seniausio Lietuvoje Birštono džiazo festivalio scenoje su Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetų (dabar Klaipėdos universitetas) bigbendu.

        Savo kolektyvą šiame festivalyje Rimantas pristatė 1984 m. ir vėlesniuose muzikiniuose projektuose pasirodė įvairiais amplua, muzikavo ne tik su Lietuvos, bet ir Rusijos, JAV atlikėjais.

        2008 m. Birštono džiazo festivalyje JAZZ COMFORT kartu su džiazo grandu saksofonininku Vytautu Labučiu pristatė R. Bagdono pjesių ciklą SPIRITUS ICOGNITUS. 2012 m. Birštono festivaliui Rimantas su JAZZ COMFORT paruošė savo kompozicijų ciklą KOLIAŽINIAI ŽAIDIMAI.

 

 

jazz comfort 2009

 

       Pianistas bendradarbiauja su žymiausiais Lietuvos džiazo meistrais, rašo muziką teatrų spektakliams, kuria melodingas fortepijonines pjeses, muziką liaudies instrumentų orkestrui, kompozicijas bigbendui, kamerinį džiazą.

       Be R. Bagdono būtų sunku įsivauzduoti Panevėžo džiazo gyvenimą.

       1999 m. muzikas čia įkūrė džiazo klubą Randevu, 2002 - 2011 metais inicijavo tarptautinį vaikų ir jaunimo džiazo festivalį – konkursą JAZZ FONTANAS.

       Igoris Švedko baigė klarneto klasę Minsko konservatorijoje, grojo populiariame šio miesto diksilende RENESANS, vėliau – Lenkijos cirkuose. Muzikantas dalyvavo daugelyje festivalių, pelnė tradicinio džiazo virtuozo reputaciją.

       Vytautas Sutkus daugiau kaip 25 metai lydi R. Bagdoną įvairiose muzikos scenose. Šis universalus būgnininkas groja ne tik džiazą, bet ir pop muziką.

       Pastaraisiais metu grupę JAZZ COMFORT papildė du jauni atlikėjai – vokalistė Valerija Iljinaitė ir klarnetininkas Karolis Pratkus.

 

 

jazz comfort 2012

 

       V. Iljinaitė, nežiūrint jos jauno amžiaus, jau yra sėkmingai pasirodžiusi ne viename televizijos projekte, o pernai Tarptautiniame vaikų ir jaunimo džiazo festivalyje „JAZZ FONTANAS“ savo amžiaus grupėje kaip vokalistė pelnė I – ąją vietą.

       K. Pratkus baigė magistro studijas prof. A. Budrio klarneto klasėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultete. Nors muzikantas gavo klasikinį išsilavinimą, jo grojime jaučiasi skoninga džiazinė maniera. K. Pratkus yra subūręs diksilendą SWEETBAND, kuris jau yra farvateryje į DŽIAZO VANDENYNĄ.

 

Parsisiųsti dosje